نسخه تلکس آساره خبر
:: همایش "زن، انقلاب اسلامی، هویت بازیافته" برگزار می شود سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۳

مسئول بسیج جامعه زنان استان لرستان گفت: همایشی تحت عنوان همایش انقلاب اسلامی زن هویت باز یافته  با شعار انقلاب اسلامی، هویت دینی، ترویج معنویت ، فرهنگ و تمدن اسلامی درایام دهه فجر برگزار می شود.


:: «دست‌کاری در آمار»، «عادی‌سازی کاهش نرخ باروری» و «عقیم‌سازی» کارویژه صندوق جمعیت ملل متحد در ایران سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۴

مسئولان متوجه باشند که خطر نفوذ از طریق آژانس‌های سازمان ملل به مراتب بیشتر از سفارت کشورهای غربی است، چرا که برای این کار از مواهبی چون حساسیت کمتر نهادهای امنیتی، پیاده نظامی آماده و دسترسی‌هایی بی‌حد برخوردارند؛ مواهبی که هیچ سفارتی ندارد.


:: قرآنی که در میان آتش و خاکستر «پلاسکو»نسوخت+ تصاویر سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۴

صبح امروز آتش نشانان در جریان آوار برداری ساختمان پلاسکو و در میان آتش و خاکستر ، قرآنی را سالم یافتند که برای لحظاتی فضا را دگرگون کرد.


:: طرح سلامتی جنسی بستری برای تنوع طلبی جنسیتی جامعه ایران سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹

طرحی برای رفع نگرانی مجامع غربی نه حل مشکلات جنسیتی جامعه جوان ایرانی! نوشته می شود. از سوی دیگر در حالیکه در ابتدای طرح، به نام تعدادی از متخصصین و روحانیون به عنوان مشاور اشاره شده است که این افراد اذعان داشته ­اند که تنها در یکسری جلسات شرکت کرده اند و هیچ یک از نظرات آنان در طرح نیامده و به این مسئله اعتراض هم دارند! دکتر کاظم فروتن ارولوژیست درباره قرار گرفتن نامش در بین مشاوران طرح می گوید: نام بنده جز مشارکت کنندگان طرح آورده شده ولی حتی یک نظر بنده نیز آورده نشده است. و تصمیم دارم طی نامه ای که به وزارت کشور ارائه خواهم داد متذکر شوم که نام بنده را از طرح حذف نمایند.


:: " عزت نفس" سپر محکمی برای زنان در برابر آسیب های اجتماعی دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱

مشاور ارشد در منابع انسانی و سازمان های دولتی و خصوصی انتخاب شغل زنانه را از مهمترین ابعاد زندگی زنان دانست و ادامه داد: کار برای زنان می بایست طوری باشد که به بخش خانوادگی آنان آسیب وارد نکند و ظرافت های وجودی آنان در نظر گرفته شود چرا که زنان به عنوان مرکز خانواده نقش بسزایی در انسجام آن دارند .


:: بدحجابی دانشجویان در دانشگاه های بروجرد بیداد می کند/حجاب و عفاف موضوعی فراموش شده در دانشگاه دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶

حجاب و عفاف موضوعی فراموش شده در دانشگاه های بروجرد شده و آنچه امروز در دانشگاه دیده می شود دانشجویانی با پوشش های نامناسب و آرایش های غلیظ است که وارد محیط آموزشی می شوند و بدحجابی بیداد می کند.


:: آیا رحم اجاره‌ای شیوه‌ای کاملاً ایمن برای باروری است؟ دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰

به گفته کارشناسان و متخصصان زنان و نازایی، اخیراً مواردی از زنانی که رحم‌ خود را اجاره‌ داده‌اند و پس از آن دچار مشکلات جسمانی و نقص عضو شده‌اند، دیده شده که شیوه‌های نوین باروری را با تردید مواجه می‌کند؛ بررسی این موضوع براساس قواعد فقهی، ایجاب می‌کند که اگر به هر دلیلی احتمال بروز آسیبی برای مادر یا جنین وجود داشته باشد، باید از انجام این کار پرهیز کرد.


:: متکدیان؛ نیازمندان واقعی یا گوش برهای حرفه ای/ خطری به نام افزایش گدایان خارجی در خرم آباد دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶

متاسفانه حضور پررنگ متکدیان خیابانی در معابر شهری باعث گلایه مندی شدید شهروندان شده و بسیاری بر این عقیده اند که سازمان های مسئول باید وارد عمل شده و شرایط را برای جمع آوری و سامان دهی این افراد مهیا کنند.


:: دلایلی برای ازدواج اشتباه یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۷

می‌خواهید ازدواج کنید فقط به این خاطر که وقتی هوا دو نفره می‌شود شما یک نفرید؟ این دلیل هم کافی نیست. اگر طرف مقابل برای‌تان مناسب نباشد و ازدواج کنید به هر حال تنها خواهید شد منتها فرقش این است که آن زمان، قلبی شکسته هم در سینه دارید!


:: نرخ بیکاری دختران دارای بالاترین رقم طی ۲۰ سال اخیر/ مهمترین مشکلات زنان جوان مشکلات اقتصادی است یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۶

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در کشور ما مشکلات عدیده‌ای پیش روی زنان جوان است که مهم‌ترین مشکلات کشور در این حوزه بیکاری، تورم، فقر و مشکلات اقتصادی، اعتیاد و تحقق نیافتن عدالت اجتماعی است.


:: تبعات «بازنشستگی ۲۰ ساله زنان» و کمر خمیده صندوق‌های بازنشستگی یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱

یک کارشناس حوزه رفاه و تامین‌اجتماعی  گفت: مصوبه اخیر مجلس مبنی بر بازنشستگی 20 ساله زنان را تبعیضی در برابر سایر کارکنان زن شاغل و حتی مردان است که به نوعی زنان را زودتر از بازار کار خارج می کند. 


:: حکم استفاده از ماهواره + عکس یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۷

با توجه به وجود ماهواره در منازل بسیاری از شهروندان ایرانی، بر آن شدیم تا حكم فقهی داشتن ماهواره را از مراجع تقلید عظام جویا شویم.


:: عوامل کلیدی در همسرداری مطلوب یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹

بنای اصلی زوجین بر پاکی و تقوا نهاده شده است. این پاکی شامل رفتارها و گفتارهای نیکو، برکناری از عوامل ریا و فریب و سایر اصول اخلاقی و انسانی است. باید توجه داشت که تقوا برای یک زن شرافتمند امری ضروری است; زیرا زن و شوهر سرمایه اصلی شان اسلام است و اساس اسلام نیز تقوا و خودنگه داری،


:: وقتی آزادیِ زنان با سیاه بختی هم خانه می شود/ ازدواج سفید؛ زنگ خطر نفوذ فرهنگ غرب شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۲

ازدواج سفید عد‌‌‌م پایبند‌‌‌ی به ارزش‌های اجتماعی، سنت‌ها و آد‌‌‌اب و رسوم است که جامعه‌ای  بی قید‌‌‌ و بند‌‌‌ و هرج و مرج طلب را به وجود می آورد.


:: نمی‌خواستم تیم را از زمین بیرون بکشم شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹

سرمربی تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد می‌گوید: در بازی با ذوب‌آهن قصد نداشته تیم را از زمین بیرون بکشد.


:: لرستان در طلاق توافقی رتبه هشتم کشور را دارد شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴

مدیر کل پیشگیری‎های وضعی معاونت اجتماعی قوه قضائیه گفت:استان لرستان در بحث طلاق توافقی رتبه هشتم را در کشور داردکه این موضوع نشان می‌دهد که درحوزه پیشگیری باید به  این موضوع توجه زیادی کرد.


:: کاریکاتور و نقاشی هایی برای آتش نشانان قهرمان حادثه پـلاسکو شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۶

عکس آتش نشانان قهرمان کاریکاتور و نقاشی هایی برای آتش نشانان قهرمان پـلاسکو تصاویر آتش نشانان برای پروفایل کاریکاتور و نقاشی هایی برای آتش نشانان قهرمان پـلاسکو تصاویر آتش نشانان برای پروفایل کاریکاتور و نقاشی هایی برای آتش نشانان قهرمان پـلاسکو تصاویر آتش نشانان برای پروفایل کاریکاتور و نقاشی هایی برای آتش نشانان قهرمان ...


:: 251 فقره جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد الیگودرز اهدا شد شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۲

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) الیگودرز  از اهدای 251 فقره جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش این نهاد در 9 ماهه سال جاری خبرداد.


:: دورکاری و کاهش ساعت کاری زنان شاغل، لازمه استحکام خانواده و سلامت جامعه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰

فراهم کردن شرایط دور کاری، کم کردن ساعت کاری بانوان و حتی در برخی از مشاغل " پاره وقت " کار کردن، تعطیلی مادران همراه با فرزندان زیر 15 سال، فراهم کردن شرایط برای نگهداری فرزندان در نزدیک ترین مهدکودک ، امتیاز قائل شدن برای بانوان شاغلی که بیش از دو فرزند دارند .. از راه کارهای مؤثر برای استفاده بهینه از توانمندی زنان در عرصه اقتصادی و مشارکت های اجتماعی و همچنین حفظ بنیان خانواده آنها است.


:: تنظیم هرمون های زنانه با گیاه رازیانه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۷

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: مصرف روزانه یک لیوان عرق رازیانه مرغوب برای تمامی سنین در خانم‌ها بسیار می‌تواند در بهبود وضعیت زنانه و مشکلات هورمونی کمک کننده باشد و حتی آن دسته از خانم‌هایی که از سرد مزاجی رنج می‌برند توصیه ما این است که حتما از عرق رازیانه روزانه یک لیوان مصرف کنند.


:: نقش بانوان نجاتگر در حادثه پلاسکو جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۷

یک بانوی نجاتگر هلال احمر تهران از نقش پر رنگ بانوان نجاتگر عضو هلال احمر در حادثه پلاسکو سخن گفت.


:: فداکاری و شهامت آتش نشان ها قابل تحسین است جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۹

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت:شهامت و فداکاری آتش نشان ها بوده است که این آتش نشان های عزیز با فداکاری و ایثار جان شان را در خطر انداختند تا مردم کاسب آن ساختمان آسیب نبینند و لذا  این فداکاری و شهامت قابل تحسین است.


:: پرواز ملکوتی «رحیم علی لشنی» آتش نشان فداکار دورودی از میان آتش جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۶

شهید رحیم علی لشنی در آخرین عملیات خود که اطفای حریق ساختمانی مسکونی در منطقه منوچهری بود، هنگام نجات مادر و فرزند محبوس شده در خانه جانش را از دست داد و به درجه شهادت نائل آمد.


:: نمایشگاه توانمندی‌های زنان استان لرستان از نگاه دوربین پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰

نمایشگاه توانمندی‌های زنان استان لرستان  با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور و فرهمندپور مشاور وزیر افتتاح شد.


:: هاشمی رفسنجانی ؛ در تمام مشکلات یار دیرین رهبری بود چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۹

مدیر کل امور بانوان  استانداری لرستان درمراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی مردی سیاستمدار و با درایت بود؛ و در تمام مشکلات یار دیرین رهبری بود .


:: فاطمه معصومه (س) شفیعه روز محشر دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵

حضرت فاطمه معصومه علیهاالسّلام،  بعد از حضرت زهرا سلام الله علیها از جهت گستردگی شفاعت، هیچ بانویی به شفیعه محشر کریمه اهل بیت نمی‎رسد.


:: دیدار با رهبری /مسئولین فرزندان شهدا را فراموش نکنند دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۱

همسر شهید سید رحمان نور الحسینی گفت: از دست اندرکاران می خواهم  که یک دیدار رهبری برای ما مهیا کنند تا انشالله  آرزوی 25 ساله ما را برآورده کنند.


:: گرامیداشت سی امین سالروز عملیات کربلای چهار و پنج در لرستان از دریچه دوربین یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶

سی امین سالروز عملیات کربلای چهار و پنج با حضور فرمانده سپاه استان کرمان در تیپ57 لرستان برگزار شد.


:: اشک های فرمانده سپاه کرمان در مقابل مادر و فرزندان شهدای تیپ 57لرستان + تصاویر یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵

اشک های سردار نوری در مقابل مادر و فرزندان شهدای تیپ57  لرستانی که  در سی امین سالروز عملیات کربلای چهار و پنج ریخته شد ستودنی بود.


:: همایش روز بسیج رسانه در لرستان برگزار شد+ تصاویر شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶

همایش روز بسیج رسانه با حضور  جانشین فرماندهی سپاه استان و همچنین مدیر کل صدا و سیما لرستان در خرم آباد برگزار شد.


:: حماسه 9 دی از زبان بانوان خبرنگار لرستان+ تصاویر پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۱

حماسه 9 دی، اوج ولایت پذیری ملت ایران را به رخ جهانیان کشید و به برکت نام امام حسین (ع) و با بصیرت افزایی مقام عظمای ولایت، فتنه 88  در نطفه خاموش شد.


:: همایش 9 دی در لرستان برگزار شد + تصاویر پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵

همایش 9 دی همزمان با سراسر کشور با حضور اقشار مختلف مردم  و جمعی از مسئولین استان درخرم آباد برگزار شد.


:: بصیرت مردم در حماسه 9 دی معادلات دشمنان را بر هم زد دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳

مسئول بسیج جامعه زنان استان گفت: خلق حماسه  9 دی تمامی توطئه های دشمنان قسم خورده  و معادلاتی که ساعت های برای براندازی نظام  طراحی کرده بودند بر هم زد.


:: شهیده ای که به جرم گفتن الله اکبر قربانی آل سعودشد/ آرزو غسل شهادت با آب زمزم شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۳

شهیده رقیه رضایی لایه؛ شهیده شاخص سال 95 است که توسط عوامل رژیم سعودی در مراسم برائت از مشرکین به جرم گفتن الله اکبر در مرداد ماه ۱۳۶۶ به در جه رفیع شهادت نائل آمد.