امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۱
پشت پرده اغتشاشات در لرستان؛

اعترافات برخی افراد دستگیر شده حاکی از محرز شدن ورود تلخ برخی کشورهای مداخله گر نظیر عربستان به تجمعات لرستان است.

کد خبر: ۹۷۴۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰

به گزارش آساره خبر؛ روز گذشته جمعی از جوانان و نوجوانان خرم آبادی با حضور در برخی معابر خرم آباد و راهپیمایی نسبت وضعیت اقتصادی اعتراض و شعارهایی سر دادند.

 

در این مراسم معترضان وضع موجود با سر دادن شعار هایی خواستار بازنگری تصمیم گیران در اوضاع داخلی کشور شدند که از جمله شعار ها می توان به  توسعه اقتصادی و کاهش تورم اشاره کرد.

 

بر اساس اخبار منتشر شده ، جریان ضدانقلاب با سوء استفاده از برخی اتفاقات روزهای اخیر و تحریک عوامل خود در برخی شهرها ، ضمن براه انداختن تجمعات پراکنده ، اقدام به سر دادن شعارهای ساختار شکنانه و تخریب اموال عمومی کردند.

 

بنا بر مشاهدات و مستندات موجود، عمده افراد حاضر در این تجمعات نوجوانان و جوانان بوده اند که فریب فضاسازی کاذب رسانه های ضد انقلاب را خورده اند.

 

این موضوع در چند شهر استان لرستان نیز اتفاق افتاد که تعدادی از همین نوجوانان و جوانان و با ادعای اعتراض به وضعیت اقتصادی به راه افتاد اما در ادامه، برخی عناصر سودجو ، اقدام به سر دادن شعارهای ساختارشکنانه نمودند.

 

اغتشاشات در لرستان

 

تعدادی از لیدرهای تجمعات در برخی شهرهای لرستان دستگر شدند

در پی ایجاد تجمعات که در برخی شهرستان های استان اتفاق افتاد تعدادی از لیدرها که کار به آشوب کشاندن مردم و سردادن برخی شعار های انحرافی را هدایت و رهبری می کردند توسط عوامل امنیتی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

 

اعترافات اولیه از دستگیر شدگان حاکی از فریب خوردن آنان توسط رسانه های معاند و بیگانه است.

 

 اجرای سناریو کشته سازی توسط منافقین و ضد انقلاب

 

افراد آشوبگر که انواع سلاحهای جنگی را با خود حمل می کردند 2 نفر را در دورود به کام مرگ کشاندند.

 

در تجمع عصر روز شنبه تعدادی افراد مسلح به سلاح های شکاری و جنگی با ورود به تجمع مردم اقدام به تیراندازی بی هدف به طرف مردم و فرمانداری دورود نموده که این اقدام منجر به کشته شدن 2 نفر و زخمی شدن 6 نفر از معترضین گردید و افراد مسلح بلافاصله محل را ترک و اقدام به فرار نمودند.

 

یک مقام آگاه به سفیرافلاک گفت: نیروهای امنیتی و ویژه کار شناسایی افراد مسلح در تجمع امروز را آغاز و اقدمات لازم برای دستگیری آنان در حال  انجام است.

 

اغتشاشات در لرستان0 

 

رد پای دلارهای نفتی عربستان در تجمعات اخیر لرستان

 بدنبال دستگیری برخی از لیدرهای تجمعات شهرهای لرستان رد پای دلارهای وهابیون عربستانی نیز به موضوع باز شد.

 

اعترافات برخی افراد دستگیر شده حاکی از محرز شدن ورود تلخ برخی کشورهای مداخله گر نظیر عربستان به تجمعات لرستان است.

 

این در حالی است بر اساس مشاهدات شهروند خبرنگاران ما عده ای از افرادی که در تجمعات امروز حضور داشتند به طور ناخواسته وارد جمع معترضان شدند و با هدایت لیدرها برخی شعارهای انحرافی را سر دادند.

 

پای منافقان به کشته شدن 2 نفر توسط معترضان در دورود باز شد

یک مقام امنیتی در گفت و گو با سفیرافلاک اظهار کرد: به دنبال کشته شدن 2 نفر توسط افراد آشوبگر بلافاصله اقدامات لازم برای شناسایی اختلاگرانی که با سلاح های شکاری و جنگی به میان مردم آمدند آغاز شد که با ادامه پیگیری ها مشخص شد که منافقان کور دل در این درگیری ها نقش مسلمی داشته اند.

 

وی بیان کرد: به دلیل برخی ملاحظات نمی توان جزئیات بیشتری از این عملیات را افشا کنیم اما در زمان دیگری اطلاعات مورد نظر در اختیار مردم و رسانه ها قرار می گیرد.

 

تجمعات لرستان 

 

پشت پرده اغتشاشات دورود

حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: رد پای افراد، گروه های تکفیری، معاند و سرویس های اطلاعاتی بیگانگان دراغتشاشات شهر دورود مشهود است.

 

وی افزود: در بررسی های به عمل آمده در درگیری های دیروز شهر دورود رد پای گروه های خارجی نمایان شده است.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان تصریح کرد: دراین درگیری هیچ تیری از ناحیه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی به سمت مردم دورود شلیک نشده است.

 

خجسته پور تاکید کرد: در این درگیری هدف همه ما این بود که تجمع به صورت مسالمت آمیز پایان پذیرد اما با توجه به حضور افراد و گروههای تکفیری، معاند وهدایت سرویس های اطلاعاتی بیگانگان متاسفانه 2 نفر حاضردرحادثه کشته شد.

 

 سفیر افلاک

انتهای پیام/د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین