امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۴
نماینده پارلمان سوریه:

«فاطمه خمیس» معتقد است غلبه بر داعش، نقشه آمریکا برای ایجاد خاورمیانه بزرگ را به شکست کشاند و توصیه‌های امام خامنه‌ای تاثیر بسیاری در کسب این پیروزی در سوریه و عراق داشت.

کد خبر: ۹۶۸۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵

به گزارش آساره خبر،عمر گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (ISIS) یا همان "داعش"  در کشورهای سوریه و عراق به پایان رسید، دولتی که خود را گروهی جهادی و اسلامی معرفی می‌کرد که به‌دنبال ایجاد یک حکومت و دولت چندملیتی اسلامی مبتنی بر شریعت بود. این گروه، انشعاب و باقی‌مانده از القاعده عراق بود که طی حمله آمریکا برای سرنگونی صدام به عراق پدید آمده بود. 

شکست قدرت‌های متجاوز

«فاطمه خمیس» درباره رویکرد غرب و رژیم های مرتجع عربی در قبال شکست داعش در منطقه توسط محور مقاومت اظهار داشت: پیروزی در برابر داعش در واقع یک پیروزی آشکار علیه تروریسم جهانی است؛ این تروریسم ابزار امپریالسم آمریکایی است که هیلاری کلینتون آن را قدرت نرم خوانده بود. با غلبه بر داعش، نقشه خاورمیانه بزرگ که آمریکا آن را در سر می پروراند و در صدد تحققش از طریق سوریه و عراق بود، شکست خورد. بنابراین این پیروزی به معنای شکست قدرت های متجاوز یعنی رژیم صهیونیستی و کشورهای حوزه خلیج فارس و در رأس آنها سعودی ها است؛ آن ها میلیاردها دلار به تروریسم کمک مالی کردند و موجب قربانی شدن نیروهای ارتش سوریه و همچنین نیروهایی از ایران و حزب الله و روسیه شدند.

وی در ادامه به دوران پساداعش و طراحی نقشه های جدید از سوی حامیان تروریسم اشاره کرد و گفت: قطعا ائتلاف دشمن به روش های جدیدی پناه خواهد برد که از جمله آنها نیروهای «قسد» است که آمریکا از آن حمایت می کند و از صدها تروریست داعشی فراری از دیرالزور و حومه آن استقبال کرده است تا آنها را علیه محور مقاومت به کار گیرد اما سوری ها عاشق شهادت هستند و پیروزی همراه ماست. بنابراین مجددا دشمنان را شکست خواهیم داد.

نقش رهبر معظم انقلاب و سردار سلیمانی در پیروزی بر داعش

عضو پارلمان سوریه در خصوص نقش ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه نیز تاکید کرد: بلاشک توصیه های امام خامنه ای (مد ظله العالی) تاثیر بسیاری در کسب پیروزی در سوریه و عراق توسط مجاهدان ایرانی و در رأس آنها سردار قاسم سلیمانی داشت. سردار سلیمانی شخصا در آزادسازی بسیاری از شهرها و مناطق شرکت داشتند و آخرین شهر نیز البوکمال بود. مردم ما بابت این موضوع از ایران بسیار تشکر می کنند.

وی در ادامه به نگرانی صهیونیست ها از تشکیل جبهه متحد اسلامی برای آزادسازی فلسطین پرداخت و تصریح کرد: پس از این تجربه مبارزاتی و جهادی در سوریه و عراق، همانگونه که سید حسن نصرالله بشارت دادند، به صورت جدی این امکان وجود دارد که جبهه ای اسلامی متشکل از صدها هزار رزمنده برای آزادسازی اراضی اشغالی و قدس تشکیل شود. همین موضوع نیز در حال حاضر ترس و نگرانی را در رژیم صهیونیستی برانگیخته است.

تلاش استکبار جهانی برای فتنه در کشورهای عضو محور مقاومت

فاطمه خمیس درباره برنامه های جایگزین مزدوران منطقه ای استکبار برای از بین بردن امنیت و ثبات کشورهای اسلامی نیز گفت: از دهه های قبل تاکنون قدرت های استکبار جهانی یعنی آمریکا و اسرائیل و مزدوران آنها در منطقه برای ایجاد فتنه و برهم زدن ثبات به ویژه در سوریه، عراق، لبنان، یمن، بحرین، ایران، فلسطین و به صورت کلی کشورهای عضو محور مقاومت تلاش کرده اند و این موضوع بهترین دلیل برای نشان دادن کینه آنها در قبال کشورهای اسلامی و مسلمانان است. در همین راستا استعفای سعد الحریری نخست وزیر لبنان نیز با هدف ایجاد فتنه فرقه ای جدیدی در لبنان صورت گرفت تا بدین طریق به ثبات و آرامش این کشور خدشه وارد شود اما پختگی و حکمت سید حسن نصرالله این توطئه را به شکست کشاند.

خوشبینی به اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه در سوچی

نماینده پارلمان سوریه در پایان درباره اهمیت اجلاس سران روسیه و ایران و ترکیه در سوچی برای حل سیاسی بحران سوریه نیز بیان داشت: ما همچنان تلاش های متحدانمان در ایران و روسیه برای دستیابی به راهکار سیاسی حل بحران سوریه را تایید می کنیم و به وفاداری آنها بسیار اطمینان داریم. بر همین اساس نیز به اجلاس سران این سه کشور در سوچی کاملا دید مثبتی داریم و وزارت خارجه سوریه نیز همین موضوع را در بیانیه ای اعلام کرد. درباره پیشنهادات مطرح شده در این نشست نیز باید بگوییم که ما بر استقلال و حاکمیت و یکپارچگی سرزمینمان تاکید داریم و دیگر وارد نیز توسط سوری ها مذاکره خواهد شد که امیدواریم به توافقی سوریه و ملی برای پایان دادن به این بحران به صورت کامل دست یابیم.

تسنیم

انتهای پیام/د

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین