امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۲
جای خالی قناعت در ازدواج های امروز؛

این روزها مراسم عروسی با هزینه هایی سرسام اور برگزار می شود که تنها چشم و هم چشمی در این مراسم خودنمایی می کند، مراسمی که قرار است یک عمر خاطره برای زوج ها به دنبال داشته باشد، گاهی با چاشنی اسراف برگزار می شود.

کد خبر: ۹۶۷۱
تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴

به گزارش آساره خبر؛ این روزها مهمترین مشکلات مربوط به جوانان است، جوانانی که بیکار در به در دنبال کار می گردند، نبود اشتغال ازدواج ها را هم به تاخیر انداخته و گاهی جوانان با دیدن هزینه های سرسام آور برای آغاز زندگی  یا منصرف می شوند و یا ترجیح می دهند چند سالی ازدواج را عقب بیندازند.

 

ازدواج جوانان این روزها با ازدواج سالها پیش متفاوت است، دهه های قبل وقتی قرار بود زوجی زندگی مشترک خود را آغاز کنند، همه اقوام، فامیل، دوستان و آشنایان دست در دست هم می دادند و با همکاری و برگزاری یک مراسم ساده اما شاد و به دور از هر چشم و همچشمی، زوج جوان راهی خانه بخت می شدند.

 

با توجه به این که می توان ازدواج های آسان برگزار کرد و به دور از هزینه های گزاف و اسراف در مراسم عروسی، یک عروسی ساده برگزار شود و هزینه ها برای زندگی سرمایه گذاری شود اما متاسفانه بسیاری از جوانان و خانواده های آنها ترجیح می دهند یک شب مراسم عروسی به بهترین شکل و با هزینه هایی بالا برگزار شود تا عمری برای جوانان خاطره شود.

 

عروسی

 

این در حالیست که جوانان پس از برگزاری مراسم عروسی باید ماه ها و سالها اقساط وام هایی را پرداخت کنند که برای برگزاری مراسم عروسی دریافت کرده اند.

 

جمله "یک شب ، هزار شب نمی شود" جمله ای است که بسیاری از جوانان برای برگزاری مراسم عروسی بر زبان دارند و سعی می کنند تا بهترین مراسم عروسی را در بهترین تالار شهر برگزار کنند و با این مراسم زبانزد همه شوند.

 

آنچه در میان تالارهایی با هزینه های بالا دیده می شود تنها اسراف و چشم و همچشمی است، میزهایی با چند نوع غذا، انواع سالاد و نوشیدنی که با نیمی از این هزینه ها می شود یک زوج دیگر راهی خانه بخت شوند.

 

بسیاری از زوج های جوان برای مراسم شب عروسی ترجیح می دهند موزیک، دسته گل، تزیین ماشین عروس، لباس عروس، شام، پذیرایی از مهمانان، تالار،آرایشگاه، فیلمبرداری و آتش بازی از بهترین ها باشد و آنقدر غرق در هیجانات و چشم و همچشمی شده اند که این هزینه های سرسام آور به چشمشان نمی آید.

 

 

آنچه در بیشتر مراسم عروسی دیده می شود اسراف است، چند نوع غذا بر سر میزهایی که تنها برای خودنمایی و چشم و همچشمی سفارش داده شده اند و بعد از صرف غذا چه بسیار غذاهایی هستند که اسراف شده و دور ریخته می شوند.

 

این در حالیست که با یک نوع غذا هم می شود یک عروسی را برگزار کرد، براستی چه شده که قناعت یادمان رفته است؟

 

این روزها زوج های جوان به هر قیمتی دوست دارند جهیزیه ای چند میلیونی و مراسم عروسی به بهترین شکل داشته باشند تا زندگی مشترک را آغاز کنند در حالی که خوشبختی به این مراسم و داشتن جهیزیه کامل نیست، خوشبختی در صداقت، گذشت، محبت و قناعت است.

 

اما در همین نزدیکی ما کم نیستند دختران و پسرانی که با اندک هزینه ای هم می توانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند که در این راستا برخی از خیرین در بروجرد دست در دست هم داده و برای آغاز زندگی مشترک این زوج ها قدم خیر برمی دارند.

 

 

"عباس گودرزی" مسئول پایگاه مسجد قبا بروجرد در این راستا گفت: نوعروسانی که توان تامین جهیزیه برای آغاز زندگی مشترک را نداشتند شناسایی شدند که با توجه به این که تنها چند ماه از آغاز این کار گذشته اما خوشبختانه استقبال مردم و خیرین برای راهی شدن این زوج ها به خانه بخت بسیار زیاد است.

 

وی اضافه کرد: تقریبا با حدود 8 میلیون تومان یک جهیزیه ساده با لوازم اولیه برای زوج ها تهیه می کنیم و تا کنون چهار زوج زندگی مشترک را آغاز کرده اند.

 

با دیدن این رویدادها به خوبی می توان فهمید به جای هزینه های سرسام آور در مراسم عروسی، می توان با کمی قناعت و کم کردن هزینه ها، زمینه را برای زوج هایی فراهم کرد تا آنها هم با اندکی هزینه زندگی مشترک را آغاز کنند.

 

نیاز است که برای برگزاری ازدواج آسان و قناعت در مراسمات از سوی متولیان فرهنگی با اجرای برنامه هایی، تلاش هایی صورت گیرد.

 سفیر افلاک

انتهای پیام/د

لینک کوتاه: goo.gl/1fYUaX

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین