امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۹
اختصاصی/

شهید نوربانو میرزایی از سال های قبل از پیروزی انقلاب در راهپیمایی های علیه رژیم طاغوت شرکت می کرد و با شروع جنگ تحمیلی به صف زنان پشت جبهه پیوست. ایمان، صبر، استقامت و عفاف و حجاب اتز ویژگی های بارز او بود.

کد خبر: ۱۸۳۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۲

 نوربانو میرزایی فرزند میرزا علی در تاریخ چهارم اسفند 1316 در خانواده ای سنتی و متدین در نورآباد لرستان به دنیا آمدند.

اخلاق و منش این شهیده زبان زد خاص و عام بود و همواره با رفتار و عمل نشان می داد که برای حفظ اسلام باید از جان و مال وهمه چیز گذشت و هرکس با توجه به توان خود قدم بردارد تا مبادا در قیامت شرمنده خدا و پیامبرش شویم.

شهیده نوربانو میرزایی

وی زنی سخت کوش، مهربان و با ایمان بود که در سن 24 سالگی با فوت شوهر به تنهایی بار زندگی و تربیت 3 فرزند دختر خود را بر عهده گرفت و آنان را زهرایی و ولایت مدار تربیت و هدایت کرد. پرداخت.

نوربانو در حسن خلق و منش  زبان زد خاص و عام بود و همواره با رفتار و عمل نشان می داد  که  برای حفظ اسلام باید از جان و مال و همه چیز گذشت؛ او معتقد بود که هرکسی باید با توجه به توان خود برای رضای خدا و حفظ اسلام و ارزش های انقلابی قدم بردارد تا مبادا در قیامت شرمنده خدا و پیامبرشود.

 وی  در سال های قبل از پیروزی انقلاب مانند سایر مردم ایران  در تظاهرات علیه رژیم طاغوت شاهنشاهی  شرکت می کرد و  پس از پیروزی انقلاب با شروع جنگ تحمیلی این مادر فداکار در پشت جبهه حق علیه باطل به  جمع آوری و تهیه آذوقه برای رزمندگان اسلام می پرداخت.

نوربانو سال 82 به همراه دخترش فردوس به زیارت عتبات عالیات رفت و در عاشورای حسینی در بین الحرمین کربلای معلی طی عملیات تروریستی  به شهادت رسیدند و در همانجا در قبرستان وادی السلام به خاک سپرده شدند.

 دوستان و نزدیکان شهید نوربانو میرزایی از او به عنوان بانویی  ولایتمداری، صبور، مقاوم، ایثارگر و اهل  صله رحم  یاد می کنند.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: شهید شهادت 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین