امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰
اختصاصی/ به همت بسیج جامعه زنان سپاه استان لرستان:

مسابقات قرآن مرحله استانی به همت بسیج جامعه زنان سپاه استان در دارالقرآن بسیج برگزار شد.

کد خبر: ۱۷۳۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۲۷

به گزارش آساره خبر؛ سیده فاطمه موسوی؛ مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان، در افتتاحیه مسابقات قرآن مرحله استانی گفت: سخن قرآن، انسان شناختی و رهنمود آن در ابعاد گوناگون می باشد.

مسابقات قرآنی

تامین هدف مهم با استمداد از آموزه های قدسی مقدور است.

وی ادامه داد: ویژگی وجود انسان به گونه ای است که تنها با بهره وری از کوثر معارف غیبی به مقصد می رسد، از همین رو با شروع زندگی انسان معارف وحی ارزانی وی شده است.

مسابقات قرآنی

موسوی افزود: عامل تبلور ارزش های انسانی در جامعه وحی است، اگر وحی نبود زندگی اجتماعی انسان شکل و تداوم نمی یافت، خوی حیوانی و خواهش های نفسانی زندگی اجتماعی را فرو می پاشید، به همین جهت عامل تشکل زندگی اجتماعی و تمدن بشر وحی است و انگیزه وحی شکوفایی ارزش های انسانی می باشد.

وحی به ویژه قرآن برای تامین این مهم، از ویژگی های پایه ای بهره ور است که بدون آنها این هدف تامین نمی شود.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان خاطر نشان کرد: قرآن حق مدار و بی پیرایه از هرگونه باطل گرایی می باشد و در تمام عرصه های اعتقادی، رهنمود مطمئن و در تمام عرصه های عملی راهکار عملی است در تمام زمینه ها داور حق مدار است که آخرین حرف را می زند، قرآن زیباترین و شیرین ترین سخن در عرصه حق است، سخن روان و هم خوان با خواسته های فطری انسان است، رهنمودی پایان ناپذیر است که نه پیام آن پایان می پذیرد و نه سخنش کهنه می شود ؛ سخن قرآن همواره سخن روز است.

مسابقات قرآنی

قرآن سخن زیبایی است که نه زیبایی های ظاهر آنایان دارد و نه به پایان معارف عمیق آن می توان رسید.

قرآن کلام حق است و طراوشی از علم بی انتهای او و کلاماو رنگ علم او و علم او رنگ ذات او دارد و هم نامتناهی هستند.

وی اظهار داشت: ما با قرائت قرآن کریم و آموختن تفسیر قرآن کریم باید نقاب از چهره جان برگیریم و پرده از دیده عقل و هوش خود کنار زنیم تا مفاهیم قرآن را دریابیم و روح آن را درک کنیم.

موسوی ادامه داد: چهره ی عمومی قرآن که برای همه گشاده است و نورمبین است و رمز هدایت خلق! اما چهره، بلکه چهره های دیگری دارد که آن را تنها به اندیشمندان آنها که تشنه حق اند و پوینده راه هستند و خواهان بیشتر نشان می دهد و به هریک به اندازه پیمانه وجود و کوشش آمیخته با اخلاصش سهمی می بخشد.

مسابقات قرآنی

تفسیر؛ به چشم ها قدرت می بخشد و حجاب ها را کنار می زند و به ما شایستگی دید آنها را تا آنجا که برای ما امکان دارد می دهد.

پیامبر اکرم می فرمایند: شگفتی های قرآن هرگز تمام نمی شود و نورآوری های آن به کهنگی نمی گراید.

وی بیان داشت: قرآن کتاب زندگی و حیات است در آیات آن توجه خاصی به مسائل سازنده زندگی مادی و معنوی و به ویژه مسائل اجتماعی شده است و لذا هر قدر ظرف فکر و اندیشه ما بیشتر باشد مقدار بیشتری از این اقیانوس بی کران را در خود جای خواهد داد.

 

انتهای پیام/

خبرنگار: سیده راضیه رازانی

مطالب مرتبط:
برچسب ها: مسابقه قرآنی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
طنین یاس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۲
0
0
سلام و خسته نباشید . بسیار عالی این مطلب در طنین یاس استفاده شد فقط محبت بفرمایید وقتی صحبت از برگزاری مسابقات است تعداد نفرات حاضر در این مسابقات را نیز ذکر کنید.

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین