امروز: دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۱

چرا امر به معروف و نهی از منکر کنیم؟!

کد خبر: ۱۲۸۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۹

به گزارش آساره خبر به نقل از حرف لر،

امر به معروف و نهی از منکر

امر به معروف و نهی از منکر یکی از بزرگترین و مهم ترین اهداف نهضت بزرگ عاشوراست. تا آن جایی که خود حضرت اباعبدالله الحسین(ع) یکی از اهداف خودرا امر به معروف ونهی از منکر بیان می کند.آری امر به معروف و نهی از منکر یک امر بسیار معروف و تاثیر گذار در حفظ دستاوردهای اسلامی و همچنین وسیله ای برای ترویج فرهنگ اسلامکی می باشد همان طور که می دانیم  امر به معروف و نهی از منکر یکی از فروعات دین و از واجبات است که هر مسلمانی وظیفه دارد و براو واجب است که به این فریضه ی الهی عمل کند.

در چندین مورد خداوند در قرآن به امر به معروف و نهی از منکر اشاره نموده است. واین بیانگر اهمیت ویژه  ای است که این فریضه دینی دارد .

 جامعه اسلامی همواره مورد حمله ی اجانب و بیگانگان بوده است آنها سعی نموده اند جامعه اسلامی را از مسیر خود منحرف سازند ترویج عقاید باطل، ایجاد شبهه های مختلف، ترویج فساد و بی بند و باری همه و همه سعی نموده اند که اسلام و ارزش های دینی را کمرنگ و از یاد ببرندبر ما مسلمانان واجب است که با امر به معروف و نهی از منکر خود در مقابل این توطئه ها ایستادگی نموده و نگذاریم جامعه ی ماجامعه ی غیر اسلامی شود.

 زحماتی راکه از صدراسلام تاکنون کشیده شده است از زمان پیامبر عظیم الشان اسلام تا زمان ائمه اطهار(ع) و مجاهدت هایی که علمای بزرگ اسلام و خون هایی که به پای پرچم اسلام ریخته شده است؛ هدفی جز زنده نگه داشتن دستورات نورانی اسلام و برپایی دستورات قرآن نبوده است با امر به معروف و نهی از منکر حفظ نماییم.

چرا باید جامعه ی ما جامعه ی ای باشد که در آن مظاهر بی دینی و بی اخلاقی نمایان باشد ؟

چرا باید چادر این پوشش کامل که مورد تاکید مراجع تقلید است و آن را به عنوان حجاب کامل معرفی نموده اند کنار گذاشته شود. و به جای آن پوشش های غیر اسلامی مورد استفاده قرار بگیرد؟

آیا جز این است که  حضرت زهرا(س) هنگامی که آمدند خطبه فدکیه را بخوانند براساس روایت تاریخ حضرت آمدند در حالی که چادرشان برروی زمین کشیده می شد و حضرت پابه روی چادر خویش می گذاشتند یعنی آنقدر چادر حضرت بلند بود که حتی پاهای حضرت نیز پوشیده بود تا از دید نامحرم در امان باشد.

آیا نباید دختران و زنان جامعه اسلامی الگو و سرمشق خودرا حضرت فاطمه الزهرا(س) قرار دهند.

اگر می بینید چادر کنارزده شده است پوشش زنان و دختران تغییر یافته است جوانان لاابالی و بی بند و بار تربیت شده اند ثمره ی ترک با امر به معروف و نهی از منکر است.

حضرت علی (ع) فرمودند: اگر امر به معروف و نهی از منکر نکنید خداوند اشرار را بر شما مسلط می کند.

ودر روایت دیگر فرمود: جامعه ای که در آن امر به معروف و نهی از منکرنباشد جامعه ی زنده ای نیست جامعه مرده است.

مردم باید بترسند زیرا اگر خداوند عذاب را نازل کند خوب و بد را همه با هم گرفتار می کند.

اکنون که ایام شهادت اباعبدالله هست برما واجب است که این سنت را زنده کنیم و حتما به این واجب الهی عمل نمائیم.تا به وسیله ی آن موجبات رضایت حق تعالی و حضرت امام حسین(ع) فراهم سازیم. و بدانیم که اگر امروز در مقابل هر کدام از رفتارها و ناهنجاری های اجتماعی و ضد اخلاقی که در جامعه بروز پیدا می کند.مبارزه و ایستادگی نکنیم و با امر به معروف و نهی از منکر خود از ترویج آنها جلو گیری نکنیم یقین بدانیم در پیشگاه خداوند متعالی مسئول هستیم و روز به روز به مشکلات جامعه ما افزوده خواهد شد.پس امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکنیم.

 

نویسنده : اکرم جافری

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
اخبار استان
اخبارجديد
پربحث ترین